Naša firma sa venuje záhradnej architektúre a jednotlivým aspektom rodinnej záhrady.

logo

Sereď

sídlo firmy

Január-December

7:00-17:00

Biobazén-Záhrada

Vitajte na stránke Biobazén-Záhrada

Naša firma na sústreďuje na konzultáciu, projektovanie, realizáciu a údržbu, nie len rodinných záhrad, ale aj automatických závlahových systémov, záhradných jazierok, biobazénov a prvkov drobnej architektúry.

Naše projekty riešime v súčasnom dizajne, samozrejme s ohľadom na požiadavky investora a architekúru rodinného domu. Cieľom je vytvoriť sadovnícko-architektonické riešenie, ktoré bude príjemné na pohľad, s nízkou náročnosťou na údržbu ale hlavne bude funkčné.

Každým ďalším rokom sa snažíme zdokonalovať, nadobúdať nové poznatky a vedomosti vo všetkých aspektoch nášho zamerania. Riešiť záhrady v súčasných trendoch a tvoriť nové originálne prvky.

9

Roky pôsobenia

100 +

Projekty

200 +

Realizácie

9 +

Členovia tímu

images
2013
Založenie firmy
LB Slovakfish s.r.o.

Simonu zaujímali rastliny a ich rôzne kombinácie z hľadiska zakladania kvetinových záhonov. Lukáš sa sústreďoval na všetky vodné prvky ako boli biobazény, záhradné jazierka ale i rastliny a ryby v nich.

2014
Začiatok podnikania

Ako každý začiatok podnikania je náročný i ten náš bol. Podarilo sa nám získať zákazku na biobazén. Realizácia zabrala celé leto a podielalo sa na nej viac brigádnikov. Ten pocit vlasnej práce na budovaní takého diela bol úžasný.

2015
Projekty prichádzajú...

Vo februári bol projekt schválený a hneď sa začalo s jeho realizáciou. Nešlo len o samotnú kvetinovú výsadbu, ale budovali sa i spevnené plochy, drevené oplotenie, terasy, biobazén, automatická závlaha a na záver konečne i výsadba a trávnik.

2016
Práce vyše hlavy

Aj tento rok sme realizovali projekt celej záhrady i s biobazénom. Rovnako sa tu budovali i spevenené plochy, oplotenie, prístrešok, automatická závlaha a výsadby spolu s tvárnikom. Pracovali dva tými, pod vedením Lukáša a Simony. Sezónu sme skončili v novembri, posledným desiatym projektom.

2017
Začiatok novej
sezóny

Sezóna sa nám len začína a my dúfame, že bude taká úspešná ako po minulé roky.

2018
Nový názov firmy LuSim s.r.o.

Najúspešnejšie sezóna akú sme doposiaľ mali. Práce bolo počas celého pracovného obdobia pomerne dosť. Zrealizovali sme mnoho nových zaujímavých projektov. Firmu začali riadiť dvaja spolumajitelia a dostala nové obchodné meno LuSim s.r.o.

Našou prioritou je vaša spokojnosť.

Snažíme sa zlúčiť vaše požiadavky s našimi skúsenosťami.
Na tomto základe vznikne projekt, ktorý bude nie len vizuálne príjemný ale hlavne funkčný.
Priestor slúžiaci na oddych.

Môžeme vám pomôcť vytvoriť takýto priestor? Kontaktujte nás

Členovia našej firmy

images
Ing. Simona Baloghová
Záhradný architekt, realizátor sadovníckych úprav

Kreatívna záhradná architektka, ktorá vyštudovala v danom odbore strednú i vysokú školu. Práca s rastlinami je jej hobby, nie iba zamestnanie. Prináša inovatívny pohľad riešenia všetkých sadovníckych úprav.
VYTVORÍ ZÁHRADU PODĽA VAŠICH PREDSTÁV.

images
Lukáš Bíro
Realizátor vodných prvkov a automatických zavlažovacích systémov

Každú výzvu berie ako príložitosť zdokonaliť sa vo svojom odbore. Realizáciu biobazénov a jazierok zakladá na dlhoročných skúsenostiach. Svoje poznatky rozširuje v posledných rokoch i o automatické závlahy a tesárstvo.
POSTARÁ SA O PRIEBEH CELEJ REALIZÁCIE.

images
Pôdny kyprič Agzat
Spracovanie pôdy

Zabezpečí nakyprenie vrchnej vrsvy pôdy v rozmedzí od 5-15 cm. Je to veľká pomoct pri terénnych úpravých a vyrovnávaní plochy pred pokládkou trávnikového koberca či výsadbou okrasných záhonov.
ROZDROBÍ PÔDU PRE ĽAHŠIU PRÁCU S ŇOU.

images
Vertikutátor Cub Cadet
Prerezanie trávnika

Pomocou stroja zbavíme trávnik nežiaducich burín, machu a odumretých stebiel tráv – plste. Nože a struny vertikulátora navyše pôdu jemne nakypria a narežú trávny trs, ktorý sa potom lepšie a rýchlejšie rozrastá.
ZBAVÍ TRÁVNIK STAREJ PLSTI.

images
Drážkovač Laski
Vyhĺbenie súvislej drážky

Pri montáži automatického zavlažovacieho systému je potrebné vyhĺbiť pomerne veľké množstvo drážok pre osadenie potrubia. Tento stroj prácu urýchli a vykope drážku v požadovanej hĺbke a šírke.
VÝKOP RYHY PRE OSADENIE POTRUBIA.

images
Uvidíme tento rok

Chceli by sme vám trošku priblížiť obsah jednotlivých projektov, ktoré ponúkame.
Pod každým projektom môžete vidieť krátku charakteristiku, ktorá vám pomôže
vybrať si ten správny.

ZDARMA

Ideová štúdia rodinnej záhrady

Ideová štúdia záhrady predstavuje pôdorysné riešenie pozemku. Je vypracovaná v dvoch rôznych variantoch, podľa požiadaviek investora. V pôdoryse možno vidieť rozčlenenie plochy na záhony a trávnik, či umiestnenie jednotlivých prvkov. Myšlienky riešenia sú vyskladané pomocou fotografií. Nachádza sa tu i výkaz výmer a suma pre vypracovanie kompletného realizačného projektu.

2 varianty riešenia
Projekt záhrady
Sadovnícko-architektonické riešenie rodinnej záhrady

Kompletný realizačný projekt, ktorý obsahuje pôdorysné riešenie záhrady, vytyčovací plán, osadzovací plán záhonov, fotorealistické 3D vizualizácie, fotografie sortimentu rastlín usporiadaných v slede kvitnutia a rozpočet celej realizácie. Môže sa tu nachádzať prípadne i projekt závlahy, jazierka, osvetlenia či prvkov drobnej architektúry.

Finálne riešenie
Projekt závlahy
Automatický závlahový systém

Na základe pôdorysu záhrady a možností, ktoré nám poskytne studne je vypacovaná schéma závlahy. Schéma zakresluje umiestnenie jednotlivých postrekovačov, šachtičiek, riadiacej jednotky, dažďového senzoru i trás vedenia potrubí. Obsahuje celkový rozpočet všetkých komponentov a prác nutných na realizáciu automatického závlahového systému.

Riešenie závlahy celej záhrady
Projekt biobazénu
Technické výkresy - biobazén, jazierko

Projekt biobazénu či jazierka predstavuje technické výkresy ako je pôdorys, pozdĺžny a priešny rez. Následne sa tu nachádza schéma zapojenia filtračného systému, schéma zapojenia osvetlenia, prípadne technické detaily drevených prkov, ktoré sú súčasťou biobazéna. Podľa požiadaviek investora je možné vypracovať i fotorealistické 3D vizualizácie.

Technické riešenie
Ostatné projekty
Riešenie prvkov namieru

Podľa požiadaviek investora je možné vypracovať projekt akéhokoľvek prvku v záhrade. Či už sa jedné o prístrešky, altánky, rôzne atypické druhy posedenia, oplotenie alebo ohnisko. Fantázii sa medze nekladú, jednotlivé prvky v záhrade môžu byť originálne a jedinečné.

Jedinečné riešenie

Naše najnovšie príspevky nájdete na FB Biobazén-Záhrada

Facebook