Naša firma sa venuje záhradnej architektúre a jednotlivým aspektom rodinnej záhrady.

logo

Sereď

sídlo firmy

Január-December

7:00-17:00

Záhrada

image images

Dizajn sadovníckych úprav 21. storočia sa opäť navracia k prírodne riešeným kompozíciám. Inšpirácia na zloženie jednotlivých výsadieb sa nadobúda v prírodnej krajine. Vďaka tomu sú rastlinné kompozície počas roka premenlivé, atraktívne a harmonicky pôsobia na človeka. Základ výsadby tvoria cibuľoviny, trvalky, trávy a pri väčších sadovníckych úpravách i kríky a stromy. Takto riešené úpravy majú len malý odklon od prírody, čo znamená, že náročnosť na údržbu je veľmi nízka. Prirodzene pôsobiace rastlinné kompozície pozitívne vplývajú na psychiku človeka, nabíjajú ho energiou a odbúravajú stres.

Naše projekty riešime práve v tomto duchu. Odpútať sa od stereotypu v podobe živého plota z tují a nezmyslene sa vlniacich drevinových výsadieb. Vytvárame rodinné záhrady jedinečné a originálne. Realizujeme záhrady v súčasnom dizajne, ktoré si nevyžadujú náročnú údržbu.

Projektovanie záhrady

Riešenie konkrétnej rodinnej záhrady je individuálne. Každý priestor poskytuje kvantum možností jeho využitia. Je nutné si stanoviť základné požiadavky, zohľadniť priestorové možnosti a lokálne podmienky pre umiestnenie vhodného rastlinného materiálu.

Na tomto základe náš záhradný architekt vyhotoví zdarma ideovú štúdiu, v ktorej je možné vidieť celú dispozíciu riešenej záhrady, nápady a myšlienky v podobe fotiek a suma realizačného projektu. Po konzultácii s investorom, doladení úprav, prichádza na rad vypracovanie kompletného projektu rodinnej záhrady.

Našou prioritou je vytvoriť priestor, ktorý slúži predovšetkým na odpočinok a nie na prácu.

Realizácia záhrady

Každá realizácia má svoj chronologický postup, rovnako to platí i pri rodinnej záhrade. Najdôležitejšie je danú plochu dôkladne zbaviť vytrvalých burín, ktoré by nám v budúcnosti mohli spôsobovať nepríjemnosti. Nasleduje budovanie prvkov drobnej architektúry, spevnených plôch, terénne úpravy, obruba okolo záhonov a montáž automatického zavlažovacieho systému. Znovu je nutná jemná modelácia terénu už do finálnej výšky, po ktorej prichádza na rad výsadba rastlín a pokládka trávneho koberca.

Údržba záhrady

Záhrada bez údržby neexistuje. Každá umelo vytvorená plocha si vyžaduje údržbu, aj keď len minimálnu. V závislosti od voľby stavebného a rastlinného materiálu sa jej náročnosť zvyšuje alebo znižuje. Treba však myslieť nato, že čím je väčší odklon od prírody, tým je údržba náročnejšia.
Radi vám poradíme či pomôžeme pri údržbe vašej záhrady.

image images

Automatický závlahový systém je už neodmysliteľnou súčasťou každej novodobej záhrady. Slúži na pravidelné a rovnomerné zavlažovanie nie len trávnika, ale aj kvetinových záhonov či úžitkových plodín. Udržať celú záhradu, najmä trávnatú plochu sviežo zelenú počas celej sezóny bez automatickej závlahy, je veľmi náročné.

Naša firma poskytuje vypracovanie projektu i samotnú realizáciu automatického zavlažovacieho systému pre vašu záhradu alebo jej časť.

Výhody a nevýhody

Výhod automatickej závlahy je niekoľko. V prvom rade je to pravidelné a rovnomerné zavlažovanie trávnatej plochy, čím sa zvyšuje samotná kvalita trávnika. Potom je to úspora vody pri zavlažovaní, tým pádom aj vašich financií. Ďalej ušetrí váš čas, ktorý môžete využiť efektívnejšie ako pri zdĺhavom polievaní záhradnou hadicou. Ovládanie zavlažovacieho systému je jednoduché pomocou riadiacej jednotky.

Nevýhody automatickej závlahy predstavujú vyššie počiatočné náklady a pravidelná údržba, ktorá sa vykonáva minimálne jeden krát do roka.Prečo automatickú závlahu?

Množstvo vody ale i čas, kedy sa zavlažuje má obrovský vplyv na kondíciu trávnika ale aj ostatné rastliny v záhrade. Dnes už chce mať každý v záhrade dokonalú zelenú plochu, ktorá si udrží svoju kvalitu i počas najhorúcejších dní v roku.

image images

Máte radi prírodu a chceli by ste mať jej kúsok i u vás doma? Alebo preferujete kúpanie v čistej vode bez chemických látok? V tom prípade je pre vás biobazén či kúpacie záhradné jazierko tá správna voľba.

Naša firma poskytuje realizačný projekt so všetkými technickými detailami, schémami zapojenia filtračného systému, osvetlenia aj 3D vizualizáciami. Zabezpečujeme i samotnú realizáciu a údržbu biobazénov, kúpacích záhradných jazier aj záhradných jazierok.

Čo to je biobazén?

Biobazén je to vodná plocha určená prevažne na kúpanie bez použitia chemických látok. Na čistenie vody slúžia vodné rastliny a filtračný systém. Filtrácia sa určuje podľa veľkosti a náročnosti biobazéna. Zakladá sa na príncípoch mechanického a biologického čistenia vody. Biobazén vytvára v záhrade prírodzený vodný biotop. Voda v ňom sa v zime nevypúšta, preto je vhodný i pre chov okrasných rýb.

Prečo si vybrať biobazén ?

Biobazén zapadá architektonicky do záhrady čo v praxi znamená že, sa navrhne podľa velkosti, typu záhrady a samozrejme vašich predstáv. Je využiteľný počas celého roku. Na jar a jeseň je atraktívnym prvkom záhrady, v lete je určený hlavne na kúpanie a v zime, po zamrznutí vodnej plochy, slúži ako klzisko.

Údržba a starostlivosť

Údržba biobazéna sa rozdeluje do dvoch fáz. Prvá, predstavuje obdobie od výstavby po ďalšie 2 až 3 roky. V tejto fáze je nutná vyššia starostlivosť pokým sa všetky procesy nevyrovnajú. Spočíva to hlavne v čistení filtrácie, vysávaním dna, sledovaním pH vody, rastlín prípadne správania sa rýb. Druhá fáza nastáva po 2 až 3 rokoch keď biobazén začne fungovať ako samostatný organizmus. Vtedy je starostlivosť nižšia, v niektorých prípadoch až minimálna.

image images

Záhradné jazierko predstavuje zaujímavý vodný prvok v rodinnej záhrade. Prostredie pod vodnou hladinou je domovom, nie len vodných živočíchov, ale i vodných rastlín. Záhradné jazierko oživí priestor záhrady, poskytne miesto pre oddych či chov okrasných rýb. Samotná vodná hladina a zvuk padajúcej vody z potôčika pôsobí upokojujúco na človeka. Jazierka s väčšími rozmermi môžno počas horúcich letných dní využiť na osveženie, nielen pre vás, ale i pre domácich miláčikov. Ak má jazierko pôsobiť čo najprirodzenejšie, je nutné ho plynule previazať s blízkym okolím. To docielime len vhodnou výsadbou rastlinných druhov.

Ako sa starať o jazierko?

Starostlivosť o jazierko závisí od viacerých faktorov. Ak sa jedná o jazierko bez rýb s väčším množstvom vodných rastlín, jeho údržba je minimálna. V takomto prípade je nutné len pravidelné čistenie filtračného systému a údržba rastlín. Ale pri jazierku, v ktorom sa nachádzajú i okrasné ryby je údržba náročnejšia. Pribúda tu pravidelné vysávanie dna jazierka a častejšie čistenie filtračného systému.

image images

Trávnikový koberec alebo rolovaný trávnik je ideálny spôsob ako rýchlo docielime dokonale vyzerajúcu trávnatú plochu. Je to predpestovaný trávnik, ktorý stroj odreže aj s vrstvou pôdy a zroluje. Tieto trávnikové rolky sa ukladajú na vypred pripravenú plochu. Takýto spôsob zakladania trávnika má mnoho výhod ale i nevýhody.

Hlavné výhody trávnikového koberca

Za prvé je to rýchlosť, akou sa dá docieliť krásny,zelený a hustý trávnik. Pri menšej ploche záhrady to môže byť otázka niekoľkých hodín. Ďalšia výhoda je možnosť rýchleho využívania trávnika. Po jednom týždni je možné už po ňom chodiť a o ďalších 7 dní sa už može bežne zaťažovať. Položením trávnikového koberca znížime prašnosť prostredia a zabránime prípadnej vodnej alebo veternej erózii. Predpestovaný trávnik sa dá s ohľadom na poveternostné podmienky pokladať počas celého vegetačného obdobia.

Nevýhoda trávnikového koberca

Nevýhoda je najmä vyššia cena. Počiatočné náklady sú určite vyššie ako pri vysievanom trávniku a trávnikový koberec tiež potrebuje na začiatku oveľa viac vody, ako vysiaty.

image images

Drevo, ako prírodný materiál, dokonale zapadne do ktorejkoľvek záhrady. Povrchovou úpravou a odtieňom sa prispôsobí architektúre domu či štýlu záhrady. Drevené prvky môžu byť v záhrade použité či už v podobe pergoly, altánku, prístrešku alebo podlahy, móla, oplotenia i vyvýšených záhonov. Naša firma poskytuje vyhotovenie takýchto prvkov na mieru.

image
Viac informácií na čísle:
0905 242 237

Máte záujem o ideovú štúdiu alebo realizačný projekt ?

Viac tu...